Windows 10 Pro Key Windows 10 Home Key Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

Фреймворки – добре чи погано ?

Author: Sergio 26.12.2015

Початок ,перша стаття!) Буде вона про фрейворки, а точніше потрібні вони чи ні. Створення сучасного web-сайту є доволі таки не тривіальною задачею. Адже прочитавши книгу про PHP та виконавши кілька вправ у вас все одно не буде потрібних навичок для створення готового продукту за який можна буде не соромлячись брати купу вічно зелених президентів. Але проблема в тому ,що приклади з книжок та різних освітніх сайтів допоможуть лише на початку. Проте згодом кількість коду буде тільки збільшуватись і збільшуватись ,наприклад для отримання даних з форми. Ми повинні :

 • Перевірити тип отриманих значень
 • Впевнитись ,що значення мають потрібний нам формат
 • Видалити з тексту заборонені теги
 • Замінити службові символи SQL – запитів (захист від SQL Injection)
 • Якщо параметри зв’язані між собою перевірити ці ж зв’язки
 • І тд.

 

Певна річ код повинен бути не тільки написаний ,але і відповідно протестований. Це ж добрий кусок роботи! І що най головніше рутинної ,яку ніхто не любить тай при виконанні якої можна допустити кілька помилок ,які можуть вилізти вже на етапі релізу проекту. Тому в такому випадку у вас є кілька підходів для того ,що б вирішити це :

 1. Використовувати чистий PHP ,підключаючи лише потрібні бібліотеки. Цей варіант най праце затратний ,проте ви можете добитись найбільшої гнучкості вашого сайту реалізувавши будь-який функціонал при цьому забезпечити максимальну продуктивність.
 2. Використовувати готове рішення. На сьогодні майже на кожен тип задач є своя CMS (Collaboration Management System) . Тут можна обійтись без програмування використовуючи стандартні теми ,шаблони змінюючи лише контент. Якщо не вистачаю функціоналу можна написати плагін або ж знайти готове рішення. На щастя майже для всіх стандартних задач з якими не може впоратись «гола CMS» існує багато плагінів чи віджетів. Це рішення звичайно хороше ,але продуктивність може дещо впасти в порівнянні з першим варіантом.
 3. Використовувати фреймворк!(Ага нарешті я дійшов до нього ,а то все вода і вода). Так от в принципі фреймворк можна назвати додатковою бібліотекою. Але ось саме тут є суттєві відмінності. Бібліотеку ви використовуєте для розширення функціоналу ,а фреймворк окрім цього ще визначає архітектуру (взаємозв’язки) додатку. В принципі використання фреймворку це щось середнє між 1 та 2 варіантом. З однієї сторони ви серйозно обмежені в свободі дій в порівнянні з першим варіантом ,але ці обмеженні ніщо в порівнянні з тим які ви готові рішення отримаєте.Frameworks

Є достатньо багато різних фреймворків і не тільки для PHP ,але для різного ПО. Одними з найпопулярніших фреймворків є Zend Framework 2, YII2, Laravel, Symfony2. Сам фрейворк має вже все основне з того ,що нам обов’язково знадобиться :

 • Робота з БД
 • Створення функціональних форм
 • Валідації
 • Кешування
 • Роботу з користувачами (реєстрація ,авторизація ,відновлення паролю ітд)

В загалом можна відзначити те ,що цілеспрямовано вивчати один з фреймворків не потрібно так ,як в кожного є своє особливості ,але не вони головне. А головне це архітектура MVC (Model->View->Controller) ,яка їх так званим хребтом. Використання фреймворків звичайно дасть потрібну продуктивність , витривалість та надійність. Хоча знову ж таки чи використовувати їх чи готові рішення CMS.

mvc

На кінець додам перед вибором фреймворка ознайомтесь з матеріалами ,які допоможуть вам в розробці і чим більше цих матеріалів(документацій) ,чим краща підтримка користувачів та звичайно ж допомога від розробників ,тим кращий продукт перед вами. Тому не гайте часу ,а почніть створювати вам перший проект на фреймворку прямо зараз!

 • Sergey Serduk

  То що краще yii чи symfony ?

 • sania_net_ua

  чи самопис? )

Базовий gulp проект Prev. article
Оптимізація сайту – валідація, швидкість завантаження, SEO Next article