Windows 10 Pro Key Windows 10 Home Key Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

Оптимізація сайту – валідація, швидкість завантаження, SEO

Author: Sergio 23.12.2015

Оптимізація сайту – це комплекс методів, який зробить сайт не тільки цікавим для користувача, але й зрозумілим та близьким для пошукових систем. Оптимізація сайту – це спосіб “примирення” пошукових систем з сайтом, який змусить пошукові системи “поважати сайт” і вибирати його, пропонуючи йому перші позиції у видачі, коли пошукова система дає відповідь на відповідний запит користувача. Основними етапами оптимізації сайту є валідація, швидкість завантаження і SEO-оптимізація

Валідація

Напевно, кожен веб-майстер рано чи пізно задається питанням про те, що таке HTML валідація, так як це досить важлива і невід’ємна частина практично будь-якого сайту. Валідація HTML – це перевірка вашого коду на наявність помилок і взагалі на його коректність, якщо говорити максимально просто. Таку перевірку можна зробити за допомогою практично будь-якого HTML-валідатора, тобто, програми або онлайн-сервісу. Одним з таких сервісів є https://validator.w3.org/

validator

Швидкість завантаження

Швидкість завантаження сайту має важливе значення як для відвідувачів, так і для пошукових систем: якщо вона занадто низька, то це може призводити до зниження лояльності відвідувачів до сайту, а також до песимізації сайту в пошуковій видачі. Щоб завжди контролювати швидкість завантаження сайту, слід регулярно її перевіряти.

Перевірка швидкості завантаження сайту дозволяє з’ясувати, наскільки швидко або повільно завантажується сайт у браузері користувача або ж при відвідуванні пошуковим роботом. Таку перевірку на сьогоднішній день пропонують різноманітні онлайн-сервіси, а також деякі плагіни для браузерів.

Так, одним з найбільш популярних інструментів перевірки швидкості завантаження сайту на сьогоднішній день є сервіс PageSpeed від Google (http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/). Для виконання перевірки в даному сервісі досить просто ввести у відповідний рядок адресу сайту, який вас цікавить, і натиснути кнопку «Аналізувати». У результаті оцінка швидкості завантаження сайту буде проведена за 100-бальною шкалою: 100 балів отримує сайт з найвищою швидкістю завантаження, а 0 балів, відповідно, — сайт з найнижчою швидкістю завантаження.

developers

 

SEO-оптимізація

Пошукове просування або пошукова SEO-оптимізація (Search Engine Optimization) – це комплекс заходів для підвищення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем за певними запитами користувачів. Зазвичай, чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить до нього з пошукових систем. Згідно статистики, близько 85% користувачів шукають інформацію за допомогою пошукових машин, які забезпечують від 70% до 85% від загальної відвідуваності ресурсу. Отже пошукова оптимізація приносить все більше і більше вигоди власникам сайту.

Тут використовуються спеціальні заходи, які в основному, пов’язані із зміною змісту сайту і посилань, щоб вони відповідали можливим запитам, з якими звертаються до пошукових машин відвідувачі. Ідеалом пошукового просування є виведення сайту на першу (в крайньому випадку — другу) сторінку пошукової системи.

Пошукову оптимізацію можна розділити на внутрішню і зовнішню.

Внутрішня оптимізація сайту направлена на роботу з самим сайтом. Це оптимізація текстів, структури сайту, оновлення сайту, наповнення його контентом, оптимізація мета-тегів сторінок «keywords» і «description». Внутрішня оптимізація сайтів крім зазначених основних прийомів і методик включає також створення файлів robots.txt і sitemap у форматі, сумісному з Google і Яндекс.

До зовнішньої оптимізації відносяться дії з підвищення “дружності” до пошукових систем і авторитетності (популярності) інтернет-ресурсу. Сюди можна віднести реєстрацію в пошукових системах, каталогах сайтів, каталогах статей, розміщення інформації на дошках оголошень, блогах, форумах, в соціальних мережах, а також контекстну та банерну рекламу, розміщення реклами на тематичних сайтах, в засобах масової інформації і т.д. Зовнішню оптимізацію варто починати після того, як сайт оптимізований внутрішньо.

Як внутрішню, так і зовнішню оптимізацію можна розділити ще на кілька типів:

  • Біла (природна) оптимізація.
  • Сіра оптимізація.
  • Чорна (заборонена) оптимізація.

 

Білою або природною оптимізацією називається підлаштування та вдосконалення коду, тексту та інших параметрів сайту під алгоритми пошукових систем  з метою підвищення його позицій у результатах пошуку без застосування заборонених чи нечесних методів.

До сірої пошукової оптимізації можна віднести, наприклад, додавання великої кількості ключових слів в текст сторінки, або автоматичне перескерування з одного веб-ресурса на інший. Також до сірої оптимізації можна віднести штучну накрутку лічильників.

Чорна оптимізація — це застосування заборонених і недобросовісних методів для підлаштування коду, тексту чи інших параметрів сайту під алгоритми пошукових систем з метою підняття його позицій у видачі результатів.

 

Рекомендації

  • За наявності великої кількості сторінок на сайті, зробіть карту сайту, можна навіть розбити її на декілька сторінок так, щоб одна сторінка не містила більше 50 витікаючих посилань (це ускладнює роботу пошукового робота).
  • Слідуйте “правилу трьох кліків”,  тобто всі сторінки сайту повинні бути доступні користувачеві на відстані 3-х кліків від головної сторінки.
  • Намагайтесь не використовувати на сторінках сайту велику кількість flash і графіки, сторінка не має дуже багато важити.
  • Уникайте дублювання контенту на власному сайті. Пошукові систем люблять унікальність і деякі сторінки із дублюваннями можуть бути виключені з індексу.
  • Оптимізуйте сайт так, щоб пошуковик зміг з головної сторінки, перейшовши по посиланнях, вільно проіндексувати весь сайт.
  • Також не забувайте про ключові слова, – вони повинні зустрічатися на початку тексту (обов’язково), у середині і в кінці. Їх щільність повинна становити, приблизно, 3-5%. Вам потрібно оптимізувати сторінку під одну – дві ключові фрази.

 

І найголовніше: при оптимізації сайту не забувайте, що Ви створюєте його для користувачів, а не для пошукових систем.

Фреймворки – добре чи погано ? Prev. article
Топ 10 лайфхаків для верстки! Next article