Windows 10 Pro Key Windows 10 Home Key Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

Як знайти ще кілька годин в добі

Author: Sergio 18.12.2015


Your-Problem-is-NOT-a-Lack-of-Time-Money-or-Ability-300x300Я думаю у кожної людини, без виключень, рано чи пізно з’являється проблема із браком часу. Часу на будь що, на роботу, на відпочинок,

на хобі, на друзів чи рибалку…

Ось і зі мною так, вперше це гостро відчулося коли потрібно було одночасно вчитися в університеті, працювати, знайти побільше часу на зустріч із дівчиною, ходити на курси по водінні), і писати дипломний проект. Тоді було важко, реально важко.

 

 

Керуй своїм сном

 

hungover17Мені мало було обмеження в 24 години в добі, тому-що потрібно було ще й спати крім всього того, про що я вище написав, тоді перше що прийшло мені на думку – це менше спати або не так менше, як продуктивніше спати! Що значить “продуктивніше спати ?)”

А це означає засинати тоді, коли це робити найкраще, а не будь-коли і прокидатися саме в тій фазі, в якій прокинутися найлегше. Але звісно я почав з того що легше, а саме – спати менше) І… мені це НЕ вдалося) Після того як по пів дня ходив сонний, я зрозумів що мало спати, реально не вихід. На той момент коли це все почалося я був ще студентом і тоді вже були “розумні будильники”, але коштували вони біля 100$ і то було для мене дорого для такого девайсу (зараз з цим на порядок простіше, десь за 25$ можна купити браслет-шагомір і функцією розумного будильника та ще й із пульсометром. І це все керується з твого телефона, круто ) Думаю це ідеальний новорічний подарунок для мене)

 

З чого почати

 

Так от, із сном в мене нічого не вийшло, я пішов далі і я натрапив на цікаву книгу (часу на її читання в мене не було)) тому я знайшов аудіо-версію) Глеб Архангельский “Тайм драйв”. Це була основа для подальших дослідів по керуванням власним часом. Після книги ще були різні статті, відео, навіть один платний вебінар із тайм-менеджменту. Я перепробував багато різних методик і хочу сказати що це все дуже індивідуальне, для когось працюють одні методики, для когось інші, але варто продувати різні, щоб знайти те що буде працювати для вас.

 

Потік

Leonid_Meteors

Якщо мова йде про роботу, для себе я зрозумів одну важливу істину – ніколи не переривай потік!. Якщо хочеш використовувати час ефективно – не переводь увагу з однієї задачі на іншу частіше ніж це необхідно. Відключи всякі повідомлення про новий лист в телефоні, про нове відео у твоїй підписці і новий лайк у фейсбуці. Якщо ти перериваєш потік – ти втрачаєш час і крім того знижуєш свою ефективність, бо через деякий час тобі знову потрібно буде повертатися до цієї задачі. Сторонні подразники тобі також можуть заважати працювати ефективно, банально відволіктися щоб відкоментувати репліку співробітника їсть твій час.

 

Плануй свій час!

 

paper-towerЯкщо немає планування – немає порядку. Але це не істина, лише моє суб’єктивне бачення та мій досвід. Особисто я роблю це банально, я не використовую якусь програмку із апстора чи гуглплей для телефона чи сервіса, просто записую це в блокнот, так це не дуже зручно коли блокнота немає під рукою, але на те він і робочий блокнот щоб бути на робочому столі коли я працюю. Коли я не на роботі – він мені не потрібен. Але я отримую величезне задоволення викреслюючи ту чи іншу задачу вручну, клікнувши пальцем в телефоні це зовсім не те. Якщо я не планую свій час, я можу помилково комусь наобіцяти зробити те чи інше швидше чим я міг би це зробити взагалі, натомість коли все записано я відразу бачу коли це буде зробити реально а коли ні. Кожен день в мене умовно поділений на 15 часових відрізків (я не знаю чого саме 15 і скільки має один часовий відрізок, хоча порахувати легко 60*8\15 = 32 хв) так от, для кожної задачі я ставлю свою оцінку кількість відрізків, і записую собі скільки відрізків в мене ще є сьогодні є вільних. Обов’язково залишаю 3-4 відрізки на термінові незаплановані задачі. Буває деякі задачі не встигаю закрити, тоді переношу їх на наступний день. Це працює, для мене це працює!

 

Відпочинок

 

Як би дивно це не звучало, але щоб мати більше часу, потрібно достатньо відпочивати) Іншими словами ваша продуктивність залежить від того наскільки ефективно ви відпочиваєте. Часто таке буває що ти довго працюєш над якоюсь задачею і все ніяк не вдається вирішите якесь простеньке питання довгий час, от це і означає, що варто просто відпочити. Бувало потрачені години не давали результату, а після чашки чаю і відпочинком в 15 хв, рішення знаходилось дуже швидко!

 

harold-xmas

Отож, підводячи підсумки знайти ще кілька годин в добі нереально) Але досить реально зробити свою роботу більше ефективною, що й дасть вам приріст кількох годин. Але всі техніки по керування часом є досить особистими, тому пробуйте, шукайте і живіть ефективніше!)

 

Топ 10 лайфхаків для верстки! Prev. article
Як знайти ще кілька годин в добі Next article